TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ

Blog Single

Dünya genelinde ve ülkemizde elektrik fiyatların artması ve elektrik enerjisinde yaşanan kesintiler nedeni ile çiftçilerimiz olumsuz etkilenmektedirler. Güneş enerji sistemleri ile tarımsal sulama sistemlerinde kullanılan elektrik enerjisini daha ekonomik, sürekli hale getirerek üretime çok büyük katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda şebeke elektriğinin olmadığı alanlarda güneş enerji sistemi kurulumu ile elektrik nakil hatlarına gerek kalmadan tarımsal sulama yapılabilmektedir.
 
GOLD POWER ENERJİ olarak tarımsal sulama sistem kurulumları;​​​​​
 
  • ON-GRİD (ŞEBEKEYE BAĞLI) GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİ KURULUMU
Tarımsal sulama yapılan alanda kullanıcının trafosu varsa trafonun gücüne göre anahtar teslim güneş enerjisi sistemi kurulumu gerçekleştiriyoruz.Trafo olmayan yerlerde bağlı olduğu şebekedeki talep gücüne göre anahtar teslim güneş enerji sistemi kurulumu gerçekleştiriyoruz. Kullanıcı elektrik ihtiyacını buradan karşılıyor ve fazla üretmiş olduğu elektriği TEDAŞ' a satarak ek gelir elde etmketedir.
 
  • OFF - GRİD (ŞEBEKE BAĞIMSIZ) GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİ KURULUMU

Tarımsal sulama yapılan alanda elektrik hattı mevcut değilse akülü ya da aküsüz sistemler kullanarak, sulama için anahtar teslim gerekli güneş enerjisi sisteminin kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Kurmuş olduğumuz sistemle 7/24 elekrik enerjisi karşılanabilmekte ve ayrıca jeneratör gibi maliyetli bir sistem kullanmasına gerek kalmamaktadır.

Kurulum Hizmetlerimiz: 
 
  • Fizibilite : Kurulacak güneş enerji santralinin kurulum alanının belirlenmesi, üretim, tüketim ve maliyet hesaplamaları yapılır.
  • Projelendirme: Tesisin geçerli standartlar ve yönetmelikler çerçevesinde elektrik ve diğer gerekli projeleri kurumlarca onaylatılır ve tesis kuruluma hazır hale gelir.
  • Danışmanlık: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Amaçlı Fon Desteği ile (TKDK-KKYDP) tarım ve hayvancılık faaliyeti güden işletmelere teşvik dönemi kapsamındaysa teşvik danışmanlığı hizmetleri vermektedir.
  • Kurulum: TEDAŞ tarafından sunulan projelerinin anahtar teslim güneş enerji santrallerinin kurulumu yapılır. Ön kabul testleri yapılır ve elektrik üretimi için hazır hale getirilir. 
  • Devreye Alma: Kurulumu tamamlanan işletmenin gerekli kabul işlemlerini tamamladıktan sonra tesis elektrik üretir halde teslim edilir.
  • Teknik Bakım: İşletmede meydana gelebilecek sorunlar teknik bakım ve garanti kapsamı altında giderilir.
 

 

 

 

 

Görseller
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?